Rullkroppar, bälgplattor & monteringssatser

RULLKROPPKOLV

Art.nr: 3.66454

Referensnr: 81.43603-0055, 81436030055

Passar MAN, Neoplan
Modell SL/SG, NL/NG/NÜ/ND/NM, EL/ÜL/RH, Lion's City/Classic Centroliner, Skyliner, TGA
Ytterdiameter -mm 210
Gänga M18X2

MONTERINGSSATS

Art.nr: K029

Gänga mutter M12X2st / M22X1st
Bult gänga M16
Längd -mm 70
Anmärkning BPW komplett
Passar BPW

SÄKRINGSSKRUV

Art.nr: 409-9600

Referensnr: 02.5070.96.00

Passar BPW

MONTERINGSSATS

Art.nr: K004

Gänga mutter M16
Anmärkning Clips diam 3mm
Modell 4-serien, G/P/R/T
Passar Scania

MONTERINGSSATS

Art.nr: K005

Gänga mutter M14
Bult gänga M14
Längd -mm 50
Passar Volvo

RULLKROPPKOLV

Art.nr: 11-2515

Referensnr: 3027878

Höjd -mm 117
Modell B9, B10M
Passar Volvo
Diameter -mm 206 Nedre
Placering Framaxel
Anmärkning Bälg RZ415-25

RULLKROPPKOLV

Art.nr: 11-2525

Referensnr: 3950209, 8157020

Höjd -mm 169
Modell F10, F12, F16, FL7, FL10, FL12, FH12, FH16
Passar Volvo
Placering Drivaxel 4x2
Diameter -mm 196
Anmärkning Passar 713N, 720N

RULLKROPPKOLV

Art.nr: 11-4501

Referensnr: 1137071

Höjd -mm 120
Modell B9M, B10B, B10BLE, B10M
Diameter -mm 195 Nedre
Placering Driv/Löp -axel
Passar Volvo
Anmärkning Bälg 644N

MONTERINGSSATS

Art.nr: K031

Anmärkning Clips diam 3mm
Passar Scania

LÅSPINNE

Art.nr: 409-1900

Referensnr: 300128

Tjocklek -mm 3
Längd -mm 56
Modell 2/3/4-serien, G/P/R/T, F/K/N, L/P/G/R/S -serien 2016-
Passar Scania

RULLKROPPKOLV

Art.nr: 11-2540

Referensnr: 8158144

Höjd -mm 179
Modell F10, F12, F16, FL7, FL10, FL12, FH12, FH16
Passar Volvo
Placering Framaxel / Löpaxel 19 ton
Diameter -mm 235
Anmärkning Passar 1421N

RULLKROPPKOLV

Art.nr: 11-2530

Referensnr: 3950209, 8158105

Höjd -mm 169
Modell F10, F12, F16, FL7, FL10, FL12, FH12, FH16
Passar Volvo
Placering Drivaxel 6x2
Diameter -mm 188
Anmärkning Passar 713N, 720N

MONTERINGSSATS

Art.nr: K006

Gänga mutter M10
Längd -mm 50
Anmärkning Pinne 6X50
Passar Volvo

MONTERINGSSATS

Art.nr: K037

MONTERINGSSATS

Art.nr: K036

Gänga mutter M24
Bult gänga M16
Längd -mm 70
Passar Mercedes

MONTERINGSSATS

Art.nr: K001

Gänga mutter M12
Bult gänga M12
Längd -mm 35
Passar SAF

MONTERINGSSATS

Art.nr: K021

Gänga mutter M24
Bult gänga M16
Längd -mm 70
Modell Actros
Passar Mercedes

MONTERINGSSATS

Art.nr: K024

Anmärkning Clips diam 3mm
Passar Volvo

MONTERINGSSATS

Art.nr: K014

Gänga mutter M12
Dimension K100X40
Passar SAF

MONTERINGSSATS

Art.nr: K013

Gänga mutter M12X2st / M16X1st
Passar SAF

MONTERINGSSATS

Art.nr: K002

Gänga mutter M12
Bult gänga M12
Längd -mm 35
Passar ROR, SAF

MONTERINGSSATS

Art.nr: K023

RULLKROPPKOLV

Art.nr: 11-2520

Referensnr: 3030272

Höjd -mm 146
Modell B9M, B10B, B10M
Passar Volvo
Diameter -mm 206 Nedre
Placering Framaxel
Anmärkning Bälg RZ415-28

RULLKROPPKOLV

Art.nr: 11-2535

Referensnr: 8158141

Höjd -mm 179
Modell F10, F12, F16, FL7, FL10, FL12, FH12, FH16
Passar Volvo
Placering Framaxel / Löpaxel 18 ton
Diameter -mm 225
Anmärkning Passar 1421N

RULLKROPPKOLV

Art.nr: 11-4500

Referensnr: 1137847

Höjd -mm 120
Modell B9M, B10M
Passar Volvo
Diameter -mm 235 Nedre
Placering Framaxel
Anmärkning Bälg 661N

RULLKROPPKOLV

Art.nr: 11-1502

Referensnr: 434931

Höjd -mm 125
Modell 82, 92 93,112, 113,
Placering Drivaxel
Passar Scania
Anmärkning Bälg 927N

RULLKROPPKOLV

Art.nr: 11-1501

Referensnr: 411622

Höjd -mm 110
Modell 82, 92, 93, 112, 113
Placering Fram/Mitt -axel
Passar Scania
Anmärkning Bälg 897N

LÅSMUTTER

Art.nr: 409-9599

Referensnr: 080705024002

KOLV

Art.nr: 409-7071

SÄKRINGSKRUV

Art.nr: 407-6416

Referensnr: 02.5070.60.00

BUSSNINGS

Art.nr: 407-15514

Referensnr: 179231118001

Modell S200-serie, S300-serie
Passar Setra, Evobus

RULLKROPPKOLV

Art.nr: 11-4499

Referensnr: 1195903

Höjd -mm 120
Anmärkning 2 Bälg 661N
Modell B9M, B10M
Passar Volvo
Anmärkning Med luftanslutningsrör
Diameter -mm 235 Nedre
Placering Framaxel

RULLKROPPKOLV

Art.nr: 11-2550

Referensnr: 3118441

Höjd -mm 120
Modell B10BLE
Diameter -mm 210
Placering Löpaxel

RULLKROPPKOLV

Art.nr: 11-2545

Referensnr: 9516371

Höjd -mm 133
Modell B10BLE
Passar Volvo
Diameter -mm 196
Anmärkning Bälg RZ415-28

RULLKROPPKOLV

Art.nr: 11-4510

Referensnr: 411626

Höjd -mm 155
Modell 82, 92, 93, 112, 113
Placering Driv/Löp -axel
Passar Scania
Anmärkning Bälg 896N

MONTERINGSSATS

Art.nr: 411-5017

BÄLGSTÖD

Art.nr: 116-1434

Referensnr: 2.237.0070.00

Fabrikat SAF

SPÅRSKRUV

Art.nr: 4343203700

Fabrikat SAF
Längd -mm 40

MONTERINGSSATS

Art.nr: K003

Bult gänga M10 / M12
Längd -mm 20 / 45
Passar Scania

MONTERINGSSATS

Art.nr: K007

MONTERINGSSATS

Art.nr: K009

Gänga mutter M12
Bult gänga M10 X1st/M12X2st
Längd -mm 18 /25/190
Passar Schmitz

MONTERINGSSATS

Art.nr: K010

Gänga mutter M12
Bult gänga M12
Längd -mm 170
Passar SMB

MONTERINGSSATS

Art.nr: K012

MONTERINGSSATS

Art.nr: K015

Gänga mutter M12 /M20
Bult gänga M12
Längd -mm 35
Passar SMB, ROR

MONTERINGSSATS

Art.nr: K016

Gänga mutter M12 / M20
Bult gänga M12
Längd -mm 190
Passar SMB